Ambalajlama

Ambalajlama

Bir yerden bir yere taşınırken taşınacak eşyaların cinsi ve boyutu ne olursa olsun mutlaka doğru bir şekilde paketlenip ambalajlanması gerekir. Eşyanın sağlıklı olarak taşınabilmesi ve zarar görmemesi için uyulması gereken önemli bir kuraldır ambalajlama. Eşyaların taşınacağı merdiven aralıkları istediği kadar geniş ve rahat kullanımlı olsun, onları taşıyacak olan personel de eğitimli, deneyimli ve profesyonel olsun, eşyaların kesinlikle ambalajları yapılmadan taşınmaması gerekir. Sandalyeler, vitrinler, kırılacak olan büfeler, ahşap malzemeden üretilmiş olan tüm eşyaların öncelikle boncuklu poşetlerle çok iyi sarılması ve korunması lazımdır. Ambalajlama işi basit olmamalıdır, açıkta hiçbir yer kalmamalı ve olası çarpmalara ve düşmelere karşı eşyalar güven altına alınmalıdır. Maksimum hassasiyet göstermeden eşya taşımaya kalkışılmamalıdır. Kumaş ve deri ile kaplanmış olan kanepe ve koltuk gibi eşyalarınızın da önce streç film denilen naylonlarla çok iyi sarılmaları, toza ve dış kirlere karşı koruma altına alınmaları, sonrasın da, da çift katlı battaniyelere sarılarak kamyonlara yüklenip taşımalarının yapılması gerekir. Bu konuda çok deneyimli, işinin ehli, bilinçli personellerle çalıştığımızın bilinmesi lazımdır.

ambalajlama

Bilindiği gibi mutfaklarda kullanılan tüm eşyalar kırılacak türdendir ve taşınmaları için ayrı bir özen gösterilmesi gerekir. Biz firma olarak onları özellikle imal edilmiş olan darft kağıtlara sarıyor, ardından da bu işler için özel olarak üretilmiş olan çift oluklu kolilerin içlerine yerleştirerek taşınmalarını yapıyoruz. Ambalajlama konusunda bir numarayız, en küçük eşya bile özel olarak paketlenmeden taşınmaz. İnsanların malları onların canlarının yongalarıdır diye bir ata sözü vardır ve bizler ekip olarak bu söze sadık kalarak onların tek bir iğnelerine bile zarar gelmesini istemiyoruz. Ambalajlamaya gösterdiğimiz özen de bu yüzdendir. Gerektiği gibi ambalajı yapılmamış olan eşyaların kırılma olasılıkları çok fazladır. Bu riski göze almayız ve Avrupa standartlarında taşımacılık yapmak adına ambalaja nem veririz. Bize emanet ettiğiniz eşyalarınızın arasında antika değeri olan pahada ağır eşyalar da olabilir, ama gözünüz arkada kalmasın, biz profesyonel hizmet veren ve o görüşü benimsemiş kadrolarla çalışan bir firmayız. En güzel ve hasar görmeyecek şekilde eşyalarınızı ambalajlamada üzerimize yoktur. Elimizde bulunan ve bu işe yarayan malzemelerin tümü yurt dışından getirttiğimiz malzemelerdir. Eşyalarınızın bize emanet edilmiş olduğunu bir saniye bile aklımızdan çıkarmayız ve emanetinizi kendi malımız gibi korumaya da her zaman hazırız.

aliaga-evden-eve18Bize sorarsanız ambalajlama işlerinin hafife alınmayacak hatta sanat değeri olan bir iş olduğunu söyleyebiliriz. Bizden nakliye talep ettiğiniz zaman işinde usta olan ekiplerimizi devreye sokarız, marangozlarımız eşyalarınızı sökerek de monte haline getirir, kırılacak olanları çok iyi sarar ve ambalajına özen gösterir, ancak ondan sonra kamyonlarımıza yüklemeye başlarız. Elektrikli ev aletleri, avizeler, diğer aydınlanma cihazları, vazolar, biblolar ve buna benzer eşyalar draft kağıtlara sarılarak paketlenir. Kumaş ile kaplanmış olan koltuk, kanepe ve diğer eşyalar da pat, pat dediğimiz boncuklu poşetlere çok iyi sarılarak ambalajlanır zira toz ve dış etkenlerden korunması lazımdır. Kullandığımız tüm materyaller taşımacılık sektörüne damgasını vurmuş kaliteli malzemelerdir. Koruma amaçlı oldukları için de bir başkasının eşyalarını taşırken siz de, de kullandığımız bu malzemeleri onun için kullanmayız. Beyaz eşyaların tümü en küçük bir darbede bile içine çökerek kötü bir görüntü oluşmasına neden olurlar, biz bunu önlemek için ambalaj battaniyesi dediğimiz kalın keçeden yapılmış kumaşlara sararız ve darbelere karşı korunmalarını sağlarız. Giysilerinizi ise askılı kolilere askıları ile birlikte dizerek taşınmalarına imkan tanırız.